Prawdziwe greckie lato. Cztery sposoby na rozkoszowanie się nim

Chcesz rozkoszować się prawdziwym latem? Grecja, dzięki swojemu położeniu, sprawia, że nawet latem towarzyszy nam miły wiatr od morza, a promienie słoneczne stają się miłe i delikatne. Pakuj paszport i ruszaj, aby poznać cztery sposoby rozkoszowania się greckim latem:

Zobacz zabytki greckich miast

 

 

Komfortowe temperatury i miła morska bryza to tylko dwa powody, dla których warto o tej porze roku pomyśleć o wyjeździe do Aten bądź Salonik. Zwiedzanie starożytnych greckich miast o tej porze roku, przy bezchmurnym, błękitnym niebie jest najprzyjemniejsze. Zrób selfie z Akropolem lub zamów tradycyjną, grecką kawę w kawiarni na świeżym powietrzu na Plaka bądź Monastiriaki. Poświęć czas na spacer po otwartym muzeum sztuki i architektury bizantyjskiej w Salonikach.

Zarezerwuj teraz!
 

 

Poznaj przepiękne krajobrazy

 

 

Piaszczyste plaże, dzikie wąwozy oraz wartkie rzeki sprawiają, że Grecja to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących przygód. Greckie lato to czas na bycie aktywnym – kolarsto górskie, żeglarstwo, windsurfing, snorkeling, trekking, kajaki, rafting, canyoning, jazda konna czy centra nurkowe. To wszystko można znaleźć zarówno w Grecji kontynentalnej jak i na Dodekanezie, Wyspach Jońskich, Cykladach lub Krecie. Czysta woda i skaliste jaskienne wybrzeża dają wiele możliwości odkrywania.

 

 

A może wyspy?

 

 

Kreta, Santorini czy Korfu, znane ze swojej kultowej błękitno–białej architektury, nie wspominając już o rajskich plażach, to jedne z nacjchętniej odwiedzanych wysp na swiecie. Spektakularne widoki i zabytki i pałac Minojski w Knossos, Pałac Cesarzowej Sissi na Korfu przyciągają turystów z całego świata. Słynne zachody słońca na Santorini, urokliwe zakątki Chanii czy średniowieczne zabytki Rodos będziesz pamiętał na długo, szczególnie po powrocie z Grecji do domu, gdy zaczną towarzyszyć Ci chłodne polskie wieczory.

 

Zarezerwuj teraz!

 

Spacery brzegiem morza

 

Zarezerwuj teraz!

 

Zobacz niesamowite video o Grecji tutaj:

 

<