Niekończące się lato: cztery sposoby na rozkoszowanie się jesienią w Grecji

Nie chcesz żegnać się z latem? Grecja, dzięki swojemu łagodnemu klimatowi nawet jesienią, oferuje możliwość cieszenia się promieniami słonecznymi jeszcze w tym roku. Pakuj paszport i ruszaj, aby poznać cztery sposoby rozkoszowania się niekończącym się greckim latem:

Zobacz zabytki greckich miast

 

acropolis

 

Brak tłumów i komfortowe temperatury to tylko dwa powody, dla których warto o tej porze roku pomyśleć o wyjeździe do Aten lub Salonik. Zwiedzanie starożytnych greckich miast o tej porze roku, przy bezchmurnym, błękitnym niebie jest najprzyjemniejsze. Zrób selfie z Akropolem lub zamów tradycyjną, grecka kawę w kawiarni na świeżym powietrzu na Plaka bądź Monastiriaki. Poświęć czas na spacer po otwartym muzeum sztuki i architektury bizantyjskiej w Salonikach. Bez lejącego się z nieba gorąca będziesz komfortowo mógł cieszyć się odkrywaniem zabytków w swoim tempie.

 

Zarezerwuj teraz!
 

Poznaj przepiękne krajobrazy

shutterstock_60791515_lindos

 

Piaszczyste plaże, dzikie wąwozy oraz wartkie rzeki sprawiają, że Grecja to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących przygód. Grecka jesień z łagodniejszymi temperaturami to najlepszy czas na bycie aktywnym – kolarsto górskie, żeglarstwo, windsurfing, snorkeling, trekking, kajaki, rafting, canyoning, jazda konna czy centra nurkowe. To wszystko można znaleźć zarówno w Grecji kontynentalnej jak i na Dodekanezie, Wyspach Jońskich, Cykladach lub Krecie. Czysta woda i skaliste jaskienie wybrzeża dają wiele możliwości odkrywania.

 

 

A może wyspy?

 

santorine

 

Kreta, Santorini czy Rodos, znane ze swojej kultowej błękitno–białej architektury, nie wspominając już o rajskich plażach, to jedne z nacjchętniej odwiedzanych wysp na swiecie. Jesienią są one mniej zatłoczone, temperatury powietrza dużo przyjemniejsze, a spektakularne widoki, przyciągające turystów w szczycie sezonu pozostają niezmienione. Słynne zachody słońca na Santorini, urokliwe zakątki Chanii czy średniowieczne zabytki Rodos będziesz pamiętał na długo, szczególnie po powrocie z Grecji do domu, gdy zaczną towarzyszyć Ci szare i chłodne wieczory.

 

Zarezerwuj teraz!

 

 

Uczta jesiennych zbiorów

 

santorine-gastronomy

 

Daj się rozpieścić, a może nawet przygotuj się na poluzowanie pasa, Grecja jest rajem dla smakoszy. Street food jak gyros czy souvlaki, świeżo złowione owoce morza czy lokanle dania sprawiają, że wyśmienite dania kuchni lokalnej przekonają każdego. Tuńczyki smakuja najlepiej o tej porze roku, to także czas zbioru oliwek, winobrania i tłoczenia oliwy zarówno na wyspach, jak i na kontynencie.

Zarezerwuj teraz!
 

 

Gotowy na podróż? Najwyższy czas!  Pobierz nasz magazyn i dowiedz się więcej o naciekawszych greckich zakątkach tej jesieni.   

 

GREECE-ON-AIR_2016_3